חברים חדשים

מערכת יחסים בין טבעוני ללא טבעוני - איך גורמים לזה לעבוד?

30/11/2016
הכרויות לטבעונים, הכרויות לצמחונים

ישנם צמחונים וטבעונים שלא יהיו מוכנים בכלל לשקול אפשרות של זוגיות עם בן זוג/בת זוג שאינו טבעוני או צמחוני כמוהם. מצד אחד - אפשר להבין אותם. זוגיות מעורבת בין צמחוני או טבעוני לבין אוכל כל מערימה שלל קשיים על בני הזוג, נפשיים וגם לוגיסטיים, בטח ובטח אם מדובר בזוגיות חדשה. מצד שני - הטלת וטו על מערכות יחסים מעורבות מצמצמת באופן משמעותי את מאגר בני הזוג הפוטנציאליים, ופוגעת בסיכויים למצוא אהבה וזוגיות.

אורח חיים טבעוני אכן עשוי לאתגר ולהשפיע על הקשר הזוגי, בין אם זה קשר שנמצא בראשית דרכו או בין אם זו זוגיות ארוכת שנים, בה אחד מבני הזוג החליט לשנות את הרגלי התזונה שלו, אבל זה לא אומר שקשר שכזה לא יצליח. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור למי שכבר נמצא במערכת זוגית או למי ששוקל להתחיל לצאת עם אוכל כל.

*חשוב להבין מראש שזה שאתם יוצאים עם מישהו שאינו טבעוני לא אומר שהוא יהפוך להיות כזה בהמשך הקשר. כן, בהחלט יכול להיות שהוא יושפע מכם ומראיית העולם שלכם, ואולי אף יפחית את צריכת הבשר שלו, אבל אל תצפו מבן או בת הזוג שישתנו בגללכם או עבורכם, גם אם בעיניכם זו הבחירה המוסרית יותר. בדיוק כמו שאתם לא תתחילו לצרוך מוצרים מוצרים מן החי כדי לרצות את בן או בת הזוג שלכם. ברגע שתקבלו את זה ותפחיתו את רמת הציפיות, כך יהיה לכם יותר קל ונעים בזוגיות.

*אם רק התחלתם לצאת עם מישהו אוכל כל, עוזר מאוד להכין מראש רשימה של בתי קפה ומסעדות ידידותיים לצמחונים וטבעונים, כך שאם תרצו לצאת לדייט או לחגוג איזשהו אירוע במסעדה - יהיו לכם כמה אופציות טובות "בשלוף", ולא תצטרכו לנהל על כך משא או מתן. כיום יש שפע של מסעדות ובתי קפה מצוינים שמחזיקים בתפריט המותאם גם לקהל טבעוני, וגם מסעדות שהן על טהרת הטבעונות המציעות תפריט אטרקטיבי לא פחות עבור קהל שאינו טבעוני, כך שלבטח תוכלו למצוא מקום בו שניכם תיהנו ואף אחד לא ירגיש מקופח או שהוא נאלץ להתפשר.

*לא מומלץ להפעיל לחצים מאסיביים ושיחות הסברה על בן/בת הזוג, בעיקר לא בתחילת הקשר. זה כן חשוב שבן הזוג יבין את המניעים שלכם ואת הסיבות לכך שאתם לא צורכים מוצרים מן החי, אך מצד שני - הטפה אגרסיבית היא ממש לא הדרך ועלולה ליצור אנטגוניזם. אתם כטבעונים או צמחונים בהחלט יכולים וצריכים לספר על החוויה האישית שלכם, לשתף ברגשות ולתאר את הדרך שהובילה אתכם לטבעונות, אך ממקום של שיתוף ויצירת הבנה והזדהות. יכול להיות שלבן הזוג יעלו שאלות בנושא ואז תוכלו להפנות אותו לספרות המתאימה, לאתרי אינטרנט או הרצאות בנושא טבעונות. כך בן הזוג יבין יותר מאיפה אתם באים ואף יפתח מודעות ורגישות למצבים בהם מתעוררת אצלכם רגישות יתרה, כמו למשל- בישול בשר בבית, המראה של בשר במקרר המשותף, ארוחות חג משפחתיות בהן מוגש בשר וכן אירועים כמו על האש וכן הלאה.

*בהמשך לנקודה זאת - אחת הבעיות שעלולות לצוץ כשמנהלים קשר מעורב הוא ניהול משק הבית. האם אני כטבעוני ארשה להכניס בשר למקרר או למקפיא? האם נשתמש באותם כלים לאכילה ובישול או שנחזיק מערכות כלים שונות? מי ינהל את קניות המצרכים לבית? אכן, נושאים לא קלים, אך ניתן לפתור גם אותם. משפחות דתיות בישראל מנהלות 2 מטבחים - בשרי וחלבי, וזה מובן מאליו. באותו אופן ניתן לחלק את המטבח כך שכולם יהיו מרוצים ולא ירגישו שאורח החיים שלהם משתנה או נפגע.

מעבר לכך, ביכולתכם לחשוף את בן הזוג הלא טבעוני לבישול שלכם, ולהבליט את היתרונות הקולינריים הטמונים בבישול צמחוני-טבעוני טרי, טעים ובריא, ובכך לעזור לגשר על הפערים ולהוכיח אחת ולתמיד שאפשר להינות מארוחה טעימה, מזינה ובריאה ללא פגיעה באף יצור חי.חזרה למגזין
טעינה
טעינה