חברים חדשים

למה כדאי לצאת עם טבעוני/ית?

31/07/2017
הכרויות לטבעונים

טבעונים סובלים ממוניטין רע. הרבה חושבים שהם מוזרים, צדקנים או שיפוטיים, אנשים שלא יהיה כיף לשבת איתם במסעדה או בבית קפה. התדמית הזו מקשה מאוד על טבעונים למצוא אהבה או אפילו לצאת לדייטים, ולהוכחה: סקר קצר שנעשה ב-2012 העלה שמתוך קבוצה של 4,000 רווקים ורווקות, 30% מהם לא היו מוכנים לצאת עם טבעוני או צמחוני.

אז לדעתנו הגיע הזמן לנפץ את המיתוסים האלו, ולמנות את הסיבות הברורות מאליהן מדוע הכי כדאי לצאת עם טבעונים.

  1. אף אחד לא ישפוט אותך על הרגלי האכילה שלך

כן, יש טבעונים שיפוטיים. ויש גם אנשים שלא עוצרים בתמרור עצור. אלה כמו אלה הם היוצאים מן הכלל, לא הכלל. למעשה, טבעונים כל כך רגילים לזה שאנשים שופטים אותם כל היום, לפעמים גם זרים גמורים שהם לא מכירים, כך שרוב הסיכויים הם שהם ממש לא מעוניינים לשפוט אותך. כך שאם אתה נוהג לשים חומוס על כל דבר שאתה אוכל, או אם את לא מסוגלת לאכול מאכלים בצבע צהוב - טבעונים הם לא מי ששפטו אתכם על זה. האמת היא שרוב הטבעונים מוכנים שיהיה להם בן או בת זוג לא טבעוני/ת. כמו כולם - הם בסך הכל רוצים אהבה, מישהו להתכרבל איתו מול הטלויזיה ולראות יחד משחקי הכס, ולא להעביר את הערב בהסברה טבעונית.

  1. מה שבטוח זה שתתחילו לאכול בריא יותר

אוכלי-כל חוששים לצאת עם טבעונים כי הם חושבים שהם יצטרכו לוותר על ההמבורגר שהם כל כך אוהבים לטובת חסה ונבטים. האמת היא שטבעונים חייבים להיות סופר יצירתיים עם האוכל שלהם כדי לקבל את כל הויטמינים והחלבון שהם צריכים, כך שלצאת עם טבעוני שמבשל טוב (או לחלופין מכיר מסעדות טבעוניות טובות) משמעו להינות מאוכל שהוא לא רק טעים אלא גם בריא. כיום ידוע לנו שתזונה מבוססת על ירקות היא בריאה ואף מפחיתה את הסיכון למחלות לב, סוכרת ואפילו סרטן. אז אפשר להסתכל על זה ככה: תצאו עם טבעוני/ית=תאכלו יותר ירקות וקטניות=תהיו בריאים ומאושרים

  1. אולי תתנסו בדברים חדשים?

אולי יש לכם ניסיון קולינרי רחב ומגוון, אבל במקרה ולא - לצאת עם טבעונ/ית היא חוויה שתחשוף אתכם לעולם קולינרי חדש ומרגש של מאכלים שאת חלקם לפחות מעולם לא ניסיתם או לא חשבתם לנסות. בניגוד לסטראוטיפ, תזונה טבעונית לא מבוססת רק על תחליפי בשר מתועשים ותפלים. להיפך- מטבח טבעוני הוא מטבח צבעוני המבוסס על חומרי גלם שונים ומגוונים שעל חלקם כנראה שמעולם לא שמעתם (מי אמר שעועית מש ולא קיבל?). בנוסף, לשוק המסעדות הישראלי נוספות עוד ועוד מסעדות מעולות שהם טבעוניות לגמרי או על טהרת הירקות, המציעות מגוון רחב של מנות טבעוניות טעימות, החל ממנות שף ועד לאוכל רחוב מושחת ומנחם.

  1. אולי תלמדו משהו...

באופן טבעי, רוב האנשים נמשכים לדומה להם- למי שיש לו דיעות פוליטיות או השקפת עולם זהה לשלי. הרבה פעמים החשש לצאת עם מישהו ששונה מאיתנו מבוסס על פחד: מה יקרה אם אפגוש מישהו נחמד אבל עם דעות פוליטיות מנוגדות שלי? או מישהי מתוקה ודתיה כשאני עצמי אתאיסט? איפה זה מעמיד את סולם הערכים שלי? האם העקרונות שלי חזקים מספיק כדי להתמודד עם שאלות שמערערות אותם?

הדבר דומה בטבעונות - אנשים חוששים לצאת עם טבעונים כי הם פוחדים שפתאום יצוצו שאלות שהם לא רוצים להתמודד איתן, שאולי החיים לצד טבעוני יגרום להם לשינוי מהותי באישיות. אז כן, יכול להיות שאם תצאו עם טבעוני/ת תצטרכו להתמודד עם שאלות שעד היום נמנעתם מהן, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להרוויח מזה. אתם יכולים ללמוד זה מזה, כל אחד על תפיסת העולם של השני. ואולי רק אולי זה אפילו יותר מעניין לחיות עם אדם שלא חושב בדיוק כמוך ולא מסכים איתך על כל דבר?

  1. תפסיקו להניח הנחות על אנשים שאתם לא מכירים

יש טבעונים שעושים יוגה ואוכלים רק אוכל אורגני. יש טבעונים שמעדיפים להעביר את כל היום בבינג' של ריאליטי טראש והמזון העיקרי שלהם זה במבה ופיצה. יש טבעונים אקטיביסטים שעוסקים בהסברה או התנדבות. יש מי שמבחינתו טבעונות הוא אורח חיים בריא יותר. כל טבעוני שונה מרעהו, ולהתייחס לכולם כקבוצה אחת הומוגנית תהיה טעות מיותרת, במיוחד אם אתם מחפשים אהבה או זוגיות. לצאת עם טבעוני ילמד אתכם להכיר מישהו בלי משקעים או דעות קדומות, בלי תגיות. אחרי הכל - אתם חייבים את זה לעצמכם אם בסוף הדרך תמצאו את האחד או האחת שלכם.חזרה למגזין
טעינה
טעינה