חברים חדשים

הכרויות לצמחונים וטבעונים

24/03/2016
הכרויות לצמחונים

תופעת הצמחונות והטבעונות נמצאת במגמה של עליה מתמדת בשנים האחרונות בקרב חלקים רבים באוכלוסיה. יותר ויותר אנשים משנים היום את תזונתם לצמחונית או טבעונית בעקבות סיבות שונות.

ישנם אנשים שבוחרים לשנות את התזונה בשל סיבות בריאותיות שונות, התזונה הטבעונית למשל, ידועה כבריאה באופן מיוחד, אך רוב הצמחונים והטבעונים בוחרים בתזונה זו כדרך חיים ולא מתייחסים אליה רק כאל תפריט.

האמונה בזכויותיהם של בעלי החיים היא זו המובילה בדרך כלל לבחירה באורח חיים צמחוני או טבעוני. הצמחונים מקפידים לא לאכול בשר ודגים כדי להביע את מחאתם ולנסות למנוע הרג בעלי חיים והטבעונים נחשבים לאדוקים אף יותר ויוצאים נגד ניצול של בעלי חיים באשר הוא ונמנעים גם מצריכת חלב וביצים.

תזונה צמחונית וטבעונית, כאמור, היא הרבה מעבר למה שאנשים אוכלים. היא טומנת בחובה ערכים ותפיסת עולם ייחודית ולכן השפעתה על כל תחומי החיים היא משמעותית.

אחד מהתחומים שמושפעים מהבחירה באורח חיים צמחוני או טבעוני הוא תחום ההכרויות. כאשר מחפשים זוגיות, כמובן שמחפשים קודם כל מכנה משותף רחב כמה שיותר עם בן הזוג. אין ספק כי צמחונים וטבעונים יתקשו לנהל זוגיות עם קרניבורים, גם בשל המחלוקת האידיאולוגית וגם בגלל ויכוחים טכניים שיתגלו ביניהם כמו בחירת מקומות הבילוי, ניהול המטבח הביתי ועוד.

הכרויות לצמחונים וטבעונים- תרומתה של הרשת

תחום ההכרויות כולו התפתח מאוד בעקבות צמיחתה של רשת האינטרנט וההכרויות לפי נישות במיוחד. היתרונות הרבים שהרשת מציעה לקהילות שונות הפכו אותה לזירה המרכזית של עולם ההכרויות בימינו.

הרשת התמלאה באתרי הכרויות לשירות קהילות שונות- הקהילה הלהט"בית, הקהילה הדתית, הקהילה האקדמאית וכו'. כך נוצר מקום חשוב שצריך למלא- אתר הכרויות לצמחונים וטבעונים שיאפשר לקהילה זו למצוא אהבה עם מכנה משותף מרכזי וחשוב.

עד היום, טבעונים וצמחונים חיפוש זוגיות באתרי הכרויות רגילים ונושא התזונה שלהם לא עמד במרכז. כך נוצר חוסר התאמה שהתגלה רק לאחר ההכרות הראשונית. ברור כי ישם מצבים בהם צמחונים יכולים להסתדר עם אוכלי בשר, אך בדרך כלל הם מעדיפים למצוא מישהו כמוהם ולחסוך ויכוחים מיותרים ותחושה של פשרה מתמשכת. כך החלטנו על הקמת אתר הכרויות ייחודי לקהילה הצמחונית והטבעונית, ששם דגש על האמונות והערכים המשותפים של הגולשים ומאפשר להם להתחיל את ההכרות ממקום טוב של התאמה בסיסית באורח החיים.חזרה למגזין
טעינה
טעינה