חברים חדשים

דייטים לצמחונים וטבעונים

24/03/2016
הכרויות לצמחונים

מגמת העליה המתמשכת של צמחונות וטבעונות שינתה רבות גם את המטבח הישראלי. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מסעדות ובתי קפה שמתייחסים לנושא ברצינות רבה.

ישנן מסעדות טבעוניות או צמחוניות לחלוטין שמוקמת כך מהתחלה, ישנן מסעדות ותיקות שהמירו את עצמן לטבעונות או צמחונות ויש גם המון מקומות שדואגים לתפריט צמחוני/טבעוני במקביל לתפריט הרגיל.

בעבר, צמחונים וטבעונים התקשו מאוד למצוא מה לאכול מחוץ לבית. רוב המסעדות פעלו על טהרת הבשר בהתאם לטעם של מרבית הציבור, ששלט אז בחברה הישראלית. המנות הישראליות המפורסמות כמו מעורב ירושלמי, שווארמה, פריקסה וכו' מכילות בשר ודגים ואינן מתאימות כלל לקהל הצמחוני.נכון שהפלאפל תמיד כיכב בסצינה של אוכל הרחוב הישראלי והוא כאן כדי להישאר, אך כאשר רוצים לצאת לדייט, לשבת ליד שולחן ולנהל שיחה- דוכן פלאפל הוא לא המקום הראשון שיקפוץ כמתאים.

בעקבות השינויים הרבים שחלו בעולם הקולינריה, ניתן למצוא היום המון מקומות מתאימים לסעודות על טהרת הצמחונות והטבעונות. יש כיום אפילו אפליקציה מיוחדת שניתנת להורדה לכל מכשיר סלולרי, שמאפשרת לאנשים לאתר מנות צמחוניות וטבעוניות בסביבתם הקרובה.

מקומות מתאימים לדייטים של צמחונים וטבעונים

כשמתחילים לחפש הכרויות לצמחונים וטבעונים, ניתן לראות כי יש שדות בטופס ההרשמה לאתר שמטרתם ללמד על הרגלי הבילוי של הגולשים. כל אחד יכול לספר על מסעדות צמחוניות שהוא אוהב, על מנות צמחוניות/טבעוניות שהוא מעדיף ועל הרעיון שלו לדייט המשולם עבורו. כך ניתן ללמוד יותק לעומק על ההרגלים וההעדפות של חברי האתר.

כאשר מתקדמים בתהליך וקובעים להיפגש לדייט אפשר לבחור מתוך כמה אפשרויות שיתאימו לשני הצדדים:

הדייט המושלם עבור צמחונים וטבעונים בדרך כלל יהיה פגישה במסעדה מתאימה. ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של אפשרויות הקיימות היום ולחפש מקום שגם יש בו אווירה רומנטית ושקטה שמאפשרת לנהל שיחה נעימה.

מי שמעדיף בית קפה על פני מסעדה יכול בהחלט למצוא מקום מתאים שמגיש קפה טבעוני, על בסיס חלב סויה או שקדים וכדאי לבדוק לפני כן בתפריט שיש גם קינוחים מעניינים שלא מכילים ביצים.

גם סרט בקולנוע יכול להיות אופציה מתאימה, כי פופקורן כולם אוכלים ואין מגבלות קולינריות מיוחדות ביציאה משותפת לסרט.

באזור המרכז יש ריכוז גבוה של מקומות שמתאימים לדייטים של צמחונים וטבעונים, אך מגמה זו הולכת ומתרחבת וניתן היום למצוא מקומות מתאימים גם ביתר חלקי הארץ. מה שחשוב הוא לבדוק ולוודא לפני היציאה שהתפריט במקום מתאים ומגוון מספיק.חזרה למגזין
טעינה
טעינה