חברים חדשים

"אתר ההכרויות היחיד שבו מה שקובע הוא מה שיש לך בצלחת"

01/12/2020
הכרויות לטבעונים

מאת: תמר אוטמזגין

להכיר בן זוג צמחוני/טבעוני כשאתם כאלו יביא למערכת יחסים אוהבת, מכילה, ומבוססת חמלה וערכים ומשותפים- וזה בדוק! הזוגות שהכירו באתר שלנו יכולים להעיד על זה.

נדמה כי בשנת 2020 הדרך היחידה שבה ניתן להכיר בן זוג פוטנציאלי היא הרשמה לאתר או אפליקציית הכרות. נגדיל ונאמר כי כנראה אין רווק אחד בישראל שלא פתח כרטיס באחת מן הפלטפורמות הללו. זה דבר טוב- - אפליקציות ואתרי ההכרויות מלאות הזדמנויות לאהבה (או לפחות לבילוי לילי נחמד). 

יחד עם זו, רבים מהמשתמשים באתרים ובאפליקציות מביעים תחושת אכזבה ותסכול. הסיבה לכך יכולה להיות העובדה ש"חוקי המשחק" השתנו יחד עם המבחר הגדול, ואנשים כבר לא משקיעים בדייטים או מנסים "להכיר לעומק" כמו בעבר. תלונה נפוצה נוספת היא שבשל ההיצע הגדול של הרווקים והרווקות באתרי ההכרויות, הפרופילים של אלו שבאמת מתאימים למשתמש כבן זוג פוטנציאלי (אלו בעלי אותו תחומי עניין והשקפות עולם) אובדים בבליל אינסופי כמעט של משתמשים. 

בדיוק בשביל זה נוצרו אתרי הכרויות "נישתיים". אתרי הכרויות לדתיים, לאקדמאיים או לבעלי אוריינטציה מינית אחרת- כולם הפכו להיות שחקנים משניים-אבל-חזקים בסצנת הדייטינג הוירטואלית החדשה. זה הגיוני. אבל מה עם אתרי הכרויות מבוססי העדפה אידיאולוגית או הכרות על פי סולם ערכים? נדמה שדווקא כאן עולם אתרי ההכרויות לוקה בחסר, וזה משונה. הרי מי שמאמין בכל ליבו בארץ ישראל השלמה לא יצא עם מצביע מרצ, ונהפוכו.

קבלו דוגמא קיצונית יותר: אקטיביסטית למען שחרור בעלי החיים נרשמת לאפליקציית הכרויות. היא מדפדפת בלי סוף בין "אבי, 32, שוחט" ל"דניאל, 27, מנהל משמרת באגאדיר". אפילו "לירוי, 30, הייטקיסט" מצולם באחת התמונות כשהוא אוכל סטייק אימתני באחת מנסיעות העסקים שלו. ואלו עוד המקרים הטובים, בהם חוסר ההתאמה נראית עוד בשלב הדפדוף בפרופילים. האקטיביסטית שלנו תצטרך להתחיל שיחות עם בני זוג פוטנציאלים, רק כדי לגלות "שזה לא זה". ועם זה נראה לכם כמו קטנוניות, אתם כנראה לא מבינים את תפיסת העולם הטבעונית (והאקטיביסטית בפרט). "בשר זה רצח" הוא לא רק סלוגן, אלא המציאות לאמיתה, וחבר פוטנציאלי שאוכל בשר הוא לא אופציה בכלל. 

בדיוק בשביל צורך זה נוסד אתר ההכרויות (ומאוחר יותר גם האפליקציה) של "גרינדייט" על ידי חברת "אינטרדייט בע"מ". אינטרדייט היא חברה הבונה אפליקציות ואתרי הכרויות. דיברנו עם דניאל, מנכ"ל החברה, והוא סיפר לנו כי הרעיון הזה הגיע לאחר שהבחין במצוקה של אחת העובדות שלו, שהיא טבעונית לחלוטין. "היא לא יכלה אפילו להריח את העוף שהיינו מחממים פה לצהריים. חשבתי לעצמי כי הגבר העתידי שלה יכול להיות רק טבעוני, ושיש בטח המון אנשים כמו העובדת שלי. מכאן קם הרעיון של גרינדייט- זהו אתר ההכרויות היחיד שבו מה שקובע הוא מה שיש לך בצלחת". 

כל זה היה ב2016, מאז, "גרינדייט" הפכה להיות סיפור הצלחה. עשרות זוגות הכירו בין כתליו, מכל הגילאים והאזורים בארץ. כשאלנו את שלומית, מנהלת האתר, מה סוד ההצלחה של "גרינדייט", היא ענתה כי "אנשים שבחרו באורח חיים טבעוני או צמחוני הם אנשים די דומים. הם בעלי רגישות גדולה, חינוך אמפתי, אהבה לטבע ואכפתיים. יש יותר סיכוי שתמצא אנשים שדומים לך באתר שמבוסס על מרכיב אידיאולוגי כל כך חזק כמו טבעונות וצמחונות. אם זה זהה אצלכם, אז הרבה דברים אחרים יהיו זהים". 

מהסיפור של גרינדייט ניתן להסיק למרות שנדמה כי העולם הולך לטובתן של חברות ענק כמו גוגל, פייסבוק, טינדר וכו' יש דווקא דרישה הולכת וגוברת בעולם האינטרנט לרשתות חברתיות ופלטפורמות הכרויות קטנות יותר, נישתיות יותר. ניתן להשוות את זה לחנויות: אמנם אדידס ונייק שולטות בתחום ביגוד הספורט, אבל דווקא הבוטיק הקטן שבמרכז העיר שלך מייבא את נעלי הריצה שהכי מתאימות לך. במקרה של גרינדייט- אלו נעלי ריצה דמויות עור, שירוצו אלפי קילומטרים (וקליקים) בשביל האהבה.

להרשמה לאתר בחינם יש ללחוץ כאן חזרה למגזין
טעינה
טעינה